אין מוצרים בעגלה

פורום הדברה

אני גרה במושב ומצאנו לאחרונה מס' נדלים בבית ובנוסף עכבישים בכמות מטורפת, דיברתי עם כמה מדבירים. אחד אמר לי לגבי נדלים שזה חומר ריסוס שונה וחזק, האם זה נכון? והאם יש ריסוס לעכבישים?

נגד נדלים ועכבישים צריך להדביר ע״י ריסוס עם חומר על בסיס אבקה רטיבה מסביב לבית, וריסוס בתוך הבית עם חומר קפסולרי. בחודשים אפריל מאי, זו התקופה לבצע את ההדברה.

————————————————————————————————————————-

אני גרה בבית פרטי, היום פתחתי את ארון חומרי הניקוי מתחת לכיור וגיליתי עקבות של מכרסמים. מספר עטיפות קרטון וכן עטיפות של טבליות ניקוי למדיח היו מכורסמים. בנוסף מצאתי גללים קטנים ודקים בצבע אדום. יותר קטנים מגללים של עכבר או חולדה. למישהו יש רעיון מול מה אני מתמודדת?

ברור מדוע את רואה גלילים אדומים. אחרי שהמכרסם אכל תבליות מדיח שהיו אדומות, הצואה שלו תהיה אדומה. אגב, סביר להניח שאם המכרסם אכל את זה, אז הוא כבר מת. בכל אופן אפשר לטפל בבעית מכרסמים באופן מידי באמצעות הצבת תאי האכלה ממולכדים.

————————————————————————————————————————-

אנחנו מאוד סובלים מבעיית חולדות בבית והייתי רוצה לדעת אם יש פתרון הכולל הדברה ללא רעלים?

היום לרוב אנחנו לא מכניסים לבתים רעלים אלא רק אם אין ברירה. במקרה של מכרסמים כמו עכברים וחולדות ניתן לפתור ללא רעלים באמצעות שימוש בתאים ממולכדים המדמים מחילה ושם ישנו פיתיון על מלכודת מכנית. התוצאות מצויינות והיתרון הוא שלא נשאר פגר שיכול להפיץ מחלות.

————————————————————————————————————————-

אני מתגורר בבית פרטי צמוד קרקע ולאחרונה החריפה אצלנו בעיית הנמלים. כבר הגענו למצב שהן עושות לי חורים בין האריחים בחצר וגורמות לשקיעת האריחים. מה אפשר לעשות?

כיום ישנם פתרונות בטוחים מדהימים לנמלים גם לגינה: ישנם גרגירים שאינם רעלים לבעלי חיים (לא מה שמוכרים בחניות) ואופן השימוש הוא פשוט. אופן ההדברה: כאשר רואים ויזואלית את הנמלים מפזרים מספר קטן של גרגירים אשר משמשים גם כפיתיון וגם כרעל עבור הנמלים. אחת הנמלים לוקחת גרגיר לקן ומשם המלכה מאכילה איתו את כל הקן ובעצם מרעילה אותו. אין צורך לפזר הרבה גרגירים מכיוון שמספיק שגרגיר אחד יגיע לקן.

————————————————————————————————————————-

אני גר במעלה אדומים ויש לי מכת נדלים , מה אפשר לעשות? מפחיד לצאת מהבית!

במעלה אדומים ישנה בעית נדלים (מרבה רגלים) בגלל המיקום המדברי. טיפול בנדלים קשה מאוד לביצוע כי צריך חומר חזק מאוד (כשמדובר בנדל ערסי). הטיפול שמומלץ הוא ריסוס חומר אבקתי רטוב בצורה היקפית סביב האיזור.

————————————————————————————————————————-

אני ושאר בני המשפחה נתקלים לאחרונה במכת יתושים קשה מאוד ואנחנו לא יודעים איך להפטר מהם. אשמח לקבל עצה.

היתושים הם נגע סביבתי אשר מגיע ממקור מים עומדים ברדיוס של 5 ק״מ. יש לעדכן את העיריה / מועצה אזורית על הבעיה ולדאוג שהם מאתרים את מקור המים ומדבירים אותו. יש אפשרות לצמצם את הנגע ע״י התקנת רשתות וריסוס הקירות בבית.

————————————————————————————————————————-

לפני כמה חודשים עברתי לדירה חדשה, בשכירות, ועכשיו אני מגלה חורים בבגדים שהיו מונחים בארון. אני מבינה שמדובר בעש אבל אני לא רוצה לשים כדורי נפתלין כי אני מאוד לא מסתדרת עם הריח. האם יש פיתרון אחר?

כנראה שיש לכם באמת עש בבגדים ואני מסכים שריח הנפטלין לא נעים. אגב, נפטלין אינו קוטל אלה מונע.
ישנן שתי אפשרויות:

להכניס את הביגוד לתוך ניילון אטום אשר נחדיר לתוכו גז.
מלכודות דבק עם פרומון שמושך את הפרפר ולוכד אותו ובזה עוצר את הגלגול.

שיטת הגז יעילה יותר ומהירה יותר. השיטה השניה מחסלת את המזיק רק בזמן הפרפר – לתולעת אשר בעצם עושה את הנזק לבגד לא יקרה כלום כל עוד היא לא הפכה לפרפר.

————————————————————————————————————————-

האם בהדברה בטוחה אין בכלל חומרים מסוכנים לבני אדם כלומר מרססים שהאנשים בבית?

הדברה בטוחה אינה ריסוס, הדברה בטוחה מתבצעת ע"י ג'ל והיא אינה מזיקה לאדם (כמובן אם תאכלי כמות גדולה של ג'ל זה יכול להיות רעיל כמו סבון כלים אורגני). יש להיזהר ממדברים אשר מדברים על הדברה בטוחה בריסוס זה לא נכון, זה נכון שהממיס הוא צימחי אבל החומר הפעיל הוא כימי באחוזים מאוד גבוהים ולא נותן תוצאות מספיק טובות.

————————————————————————————————————————-

לאחרונה התחלתי לשם לב שיש בארונות המטבח המון גרגרים שחורים שנראים כמו פלפל. בהתחלה חשבתי שנשפך שם משהו אבל הם החלו להופיע בכל מקום. התייעצתי עם חברה והיא אמרה שיכול להיות שזה גללים של ג'וקים. האם זה נכון? מה עושים כדי להיפטר מזה?

לפי התיאור שלך לגרגרים השחורים אכן נראה שיש לך ג'וקים בבית. בכל מקרה הבעיה ניתנת לטיפול ע"י הדברה בטוחה וידידותית לסביבה – ניתן לקרוא באתר שלנו על שיטת ההדברה הבטוחה>>>

————————————————————————————————————————-

אשתי ואני סבלנו מאוד בשנה שעברה מתיקנים במהלך הקיץ והחלטנו שהשנה נעשה ריסוס. מתי כדאי לעשות אותו? כפעולת מנע לפני שמתחיל הקיץ או במהלכו כאשר נראה שהם מתחילים להופיע?

תקופת הקיץ היא התקופה שהתקנים מתרבים ולכן מומלץ לא לחכות שיתרבו,אלה לטפל בהם כבר בתחילת הקיץ(זה הזמן).

————————————————————————————————————————-

אני מוצאת לאחרונה בחדר השירותים מעיין תלוליות חול ליד החרסינות על הרצפה. אני חוששת שמדובר בנמלים שבונות להן קן. בכל פעם אני מנקה את זה, ותוך כמה ימים אני מוצאת תלולית חול חדשה. מה אפשר לעשות? האם יש הדברת נמלים שאפשר לעשות מבלי להשתמש בריסוס כימי בבית? (יש לי תינוקת בת פחות משנה בבית ואני חוששת לרסס)

לפי התיאור שאת מציגה מדובר בנמלים. כיום ישנם שיטות חדשניות בטוחות לטיפול בנמלים שיפתרו את הבעיה.ללא צורך בפינוי הבית וכמובן אין סכנה לבני אדם. כמובן לדרוש מהמדביר תעודת אחריות על העבודה.

————————————————————————————————————————

כמה זמן צריך להיות מחוץ לבית שעושים הדברה? שמעתי שמדובר על חמישה ימים ולדעתי זה המון….

בעבר בתקופה בא השתמשו בחומרים מסוכנים לבני אדם היו צריכים באמת לפנות את הבית למספר ימים. כיום בריסוס מפנים את הבית לשעתיים בלבד(לאדם בריא) וכמובן בהדברה בטוחה אין צורך בפינוי הבית,ארונות מטבח וכו'.

————————————————————————————————————————

יש לי ילדים ואני לא רוצה לקחת סיכונים מיוחדים. מאז שהראשון נולד נמנעתי מריסוס בבית כי אני מפחדת שזה מזיק להם, השאלה היא אם יש אלטרנטיבות שבטוחות לבית עם ילדים?

היום לרוב אפשר לעשות הדברה בטוחה שהיא בעצם לא ריסוס (אין דבר כזה הדברה בטוחה/אורגנית ע"י ריסוס) אלא הדברה בג'ל. בהדברה זו לא צריך לפנות את הבית,ארונות מטבח ובעצם אפשר להמשיך בשיגרת היום (כיום אנו מבצעים הדברה זו במסעדות, בתי מלון, בתי חולים ועוד).

————————————————————————————————————————

אני מוצאת חשופיות במטבח – בכיור, בכלים, בפילטר של המים.. הן מגיעות מאזור מאוד מסויים, שנמצא מאחורי ארון גדול שקשה להזיז. כבר עשו הדברה מחוץ לבית, וזה לא עזר.. האם יש מה לעשות?

חשופיות מגיעות ממקומות לחים, חשוב להדביר בחוץ את מערכות הביוב וניקוזי המים (או כל מקום נוסף שיש לחות). חשופיות רגישות מאוד לכן מומלץ לפזר מלח באזורים שאת רואה אותם. במידה ומלח לא עזר (למרות שזה בדרך כלל עוזר) יש להדביר את האזור הנגוע.

————————————————————————————————————————

האם החומר המדביר צ'ס מיועד גם להדברת פרעושים?

ישנם חומרים רבים שיכולים לקטול פרעושים,בכל אופן אני ממליץ לך (בעיקר עם פרעושים) להזמין מדביר מוסמך ולטפל בבעיה בצורה מקצועית. אל תשכח מדובר ברעל!!!

————————————————————————————————————————

אמרו לי תמיד שהתיקנים מגיעים מהביוב ברחוב ולכן חשבתי שזו בעיה של אלה המתגוררים בקומות נמוכות. עברתי לפני חודש לגור בדירה בקומה 4 על עמודים ועדיין יש לי בעיה של תיקנים. מאיפה הם באים? איך נפתרים מהם?

תיקן אמריקאי מתגורר במקומות לחים כמו מאגרי מים ומערכות ביוב. התיקן האמריקאי מגיע דרך צנרת הביוב (ונכנס דרך חורי האמבטיה, כיור וכל חור ניקוז/ביוב ) אל הבתים. בכדיהלפתור את הבעיה חייבים להדביר את מערכת הביוב המשותפת של הבניין (או פרטית בבתים פרטיים), להדביר את הדירה בלבד לא יעזור.

————————————————————————————————————————

אני מחזיקה חתולה בבית, ואני מוציאה אותה מהבית רק לעיתים נדירות אם צריך וטרינר או תספורת. לפני שבוע לקחתי אותה לספר ובימים האחרונים אני כל בוקר קמה מלאה עקיצות שמגרדות יותר מהרגיל. אמרו לי שיכול להיות שמדובר בפשפשים שמגיעים מהחתולה. זה יכול להיות? האם פשפשים עוקצים בני אדם? מצד שני החתולה לא מתגרדת בכלל. אם אכן מדובר בפשפשים, איך ניתן להדביר אותם? אני מניחה שאי אפשר סתם לרסס עם K300 את המזרון של המיטה.

קודם כל נבדיל בין פרעושים לפשפשים. שניהם טפילים,פשפשים אכן נמצאים בדרך כלל במיזרוני המיטה ועוקצים בזמן השינה. פרעושים מגיעים מחתולים כאשר הטמפרטורה של החתול יורדת (ממחלה,המלטה או פגר חתול) והם עוזבים את החתול ועוברים לחפש מקור דם אחר. הפרעושים קופצים לגובה של בערך חצי מטר ולכן רוב העקיצות מתבצעות באיזור הרגליים. ישנו טיפול גם לפרעושים וגם לפשפשים

————————————————————————————————————————

האם עכבר יכול לטפס על קיר?

עכבר יכול לטפס על קיר אך לא לגובה רב ותלוי בסוג הקיר(מחוספס ,חלק). חשוב לדעת אם מדובר בעכבר או בחולדה.

————————————————————————————————————————

האם טרמיטים הם חרקים שחיים רק בטבע או שיכולים להגיע גם אלינו הביתה. יכול להיות שיש לי טרמיטים ביסודות של מיטה? (מיטת עץ)

טרמטים הם סוג של נמלים התוקף עץ על מנת ליצור "מנהרות" מכיוון שהם רגישות לאור. חשוב לציין שהטרמטים תוקפים אך ורק עץ טבעי (מלא) ולכן הם יכולים לתקוף מיטת עץ. חשוב לזהות אם אכן מדובר בטרמיטים, בתולעי עץ או חיפושיות עץ.

————————————————————————————————————————

אני גר בבניין משותף ובגלל מכת ג'וקים קשה עשינו ריסוס מסיבי מאוד נגד תיקנים בביוב, במקלט ובכל אזור הבניין. השאלה שלי היא האם ההדברה גם נגד נמלים או שלכל ריסוס יש את חרק היעד שלו?

תלוי בסוג ההדברה. בכל מצב הדברת הביובים מתבצעת לתקנים, ואינה קשורה לנמלים בדירה. כמו כן ישנם שתי אפשרויות להדברת נמלים:

הדברה בטוחה (באמצעות ג'ל)
הדברה קונבנציונלית (ריסוס).

ההדברה הבטוחה יעילה הרבה יותר והיא עדיפה.

————————————————————————————————————————

לאחרונה אני מגלה שיש בבית המון זחלים כסופים כאלה עם מחושים. אמרו לי שקוראים להם דגי כסף. מה זה בדיוק? האם ניתן להפטר מהם?

הם אכן נקראים סילוור פיש או בעברית – דג הכסף. גודלו 8 מ"מ – 10מ"מ והוא נימצא בעיקר במקומות לחים, בד"כ מאחורי מקרר או חריצים בקיר / ריצפה. דג הכסף ניזון מסוגי סוכרים, בדים כמו כותנה, משי ואפילו בדים מלכותיים. את דג הכסף ניתן להדביר ע"י ריסוס המותאם לכך. כמו כן ניתנת אחריות לשנה על הפעולה.

———————————————————————————————————————–

בכל פעם שאני מבשלת, המטבח מתמלא זבובים. זה פשוט דוחה. איך נפתרים מהם?

אני מסכים איתך שזה דוחה. בהחלט ניתן לפתור את הבעיה במספר שלבים:

קודם כל לשים רשתות בחלונות
דבר נוסף, ישנו חומר בטוח להדברת זבובים (נימכר לצרכן באופן עצמי על ידנו) אשר יניב לך את התוצעות הטובות ביותר ואינה מצריכה ממך דבר והכנות.

————————————————————————————————————————

מה זה תולעת עץ? יכול להיות שיש לי כזה בבית? איך יודעים?

ישנם מספר חרקים אשר תוקפים עץ:

- עש העץ
- חיפושיות עץ
- טרמטים

עש העץ הינו גלגול חיים שלם (תולעת,גולם ופרפר)  והשלב המזיק הוא שלב התולעת. ניתן לזהות את הנגע ע"י חורים עגולים בעץ ולפעמים פרפרים באיזור.

————————————————————————————————————————

שלום, האם ההדברה עלולה לסכן חיות בית כמו למשל חתולים?

החומר הבטוח אינו פוגע בבעלי חיים אלא בחרקים בלבד.

————————————————————————————————————————

אני נעקץ בלילה מעוקצים בלתי נראים, ניסיתי ולא הצלחתי לראות. אמרו לי אולי פשפש החול, מישהו המליץ לי ריסוס בפולריס, אשמח מאד לדעת מה עוקץ אותי ולא נראה, בעיקר בלילה.

יתכן שאתה נעקץ מפשפשים או פרעושים וצריך להבדיל בינהם. אם העקיצות באיזור הרגליים אז סביר שזה פרעושים אך אם העקיצות בעיקר בפלג גוף עליון סביר להניח שזה פשפשים. אם מדובר בפרעושים, אז צריך לדעת שמקורם בחתולים ולכן צריך לוודא כי אין חתולים בסביבה. הסימנים לנוכחות פשפשים הם כתמי דם על הסדינים או על מיזרון. אפשר לבדוק את פינות המיזרון להימצאות פשפשים. טיפול בפשפשים הוא מורכב ודורש שאיבה יסודית של החדר הנגוע ע"י שואב חזק מאוד וכולל פירוק מיטות, שקעים, תמונות, הזזת ארונות קיר וכל דבר אפשרי אשר ניתן להסתתר בו. כמו כן יש לעבוד עם קיטור חזק במקומות שאין בהם חשמל ולבסוף ריסוס יסודי של האיזור. דרכי הפעולה נגד פרעושים הוא ע״י ריסוס יסודי, הריצפה וכל מה שמרופד (ספות כיסאות וכ׳ו). חשוב שהחומר יהיה בעל רעילות נמוכה (הטפיל מאוד קטן ולכן אין צורך ברעילות גבוהה) ומיועד לכך.

פורום הדברה דירגו את המידע: 3.65/5 מספר גולשים:20